AirTechnika sp.z o.o.

30-898 Kraków

​Fryderyka Zolla 38AA

​​​​​​​​tel.+48 513 755 872

 

Nasza firma przedstawia Państwu bardzo szeroką ofertę osuszaczy aborcyjnych regenerowanych na zimno.

Mają one bardzo szerokie zastosowanie, ponieważ tam gdzie chcemy się pozbyć wilgoci ze sprężonego powietrza tam taki osuszacz jest niezastąpiony.

Bardzo często spotykane jest Regenerowane na zimno, co oznacza, że następuje podmuch czystego sprężonego powietrza.

 

Osuszacz jest wstanie osiągnąć ciśnienie punktu rosy na poziomie minus 70 stopni Celsjusza. To pozwala na wykorzystane powietrza sprężonego w instalacjach zewnętrznych, które są bardzo mocno narażone na zamarzanie. Dodatkowo można je stosować tam gdzie jest podwyższony stopniu suchości powietrza. To, dlatego takie osuszacze stosowane są w przemyśle elektronicznych, farmaceutycznym czy spożywczym.

 

 

W naszej ofercie każdy z Państwa znajdzie taki osuszacz regenerowany na zimno, który idealnie będzie trafiał parametrami we wszystkie potrzeby. Różne ciśnienie, różna moc i różna wydajność. Mamy taką ofertę, która spełni wszystkich oczekiwania.

Dostępne w naszej ofercie osuszacze adsorpcyjne dają możliwość osiągnięcia ciśnienia punktu rosy do -70°C. Dzięki tym urządzeniom otrzymujemy sprężone powietrze o odpowiednich parametrach, które doskonale sprawdza się w:

  • różnego rodzaju instalacjach zewnętrznych, szczególnie tych narażonych na zamarzanie,
  • aplikacjach sprężonego powietrza posiadających podwyższone wymagania odnośnie stopnia suchości (np. powietrze procesowe w przemyśle elektronicznym, chemicznym, spożywczym i farmaceutycznym czy powietrze pomiarowe).

Oferowane Państwu rozwiązania sprawdzają się zarówno w tworzeniu pełnego systemu sprężonego powietrza, a ze względu na nieograniczoną skalowalność można stosować je również peryferyjnie – dla indywidualnych aplikacji w zdecentralizowanych procesach.

Działanie i właściwości osuszaczy

Głównym zadaniem osuszaczy adsorpcyjnych jest bezpośrednie usuwanie wilgoci, która znajduje się w sprężonym powietrzu. W urządzeniach tego typu bardzo ważną funkcję pełni adsorbent, który wychwytuje i zatrzymuje cząsteczki wody, dzięki czemu cała wilgoć zawarta w sprężonym powietrzy zostaje usunięta. Urządzenie zbudowane jest z dwóch zbiorników zasypanych złożem adsorpcyjnym, w związku z czym możliwe jest zachowanie jego nieprzerwanej pracy. Zbiorniki pracują bowiem naprzemiennie w cyklu adsorpcja (pochłaniana jest wilgoć ze sprężonego powietrza) oraz regeneracja złoża (dochodzi do osuszania adsorbentu odpowiedzialnego za usuwanie wilgoci). W typoszeregu HDA regeneracja zachodzi pod wpływem działania czystego sprężonego powietrza, natomiast wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz urządzenia za pomocą tłumika wydmuchu.

Warto dodać, że w osuszaczach adsorpcyjnych regeneracja złoża odbywa się na dwa sposoby – na zimno (podmuch czystego sprężonego powietrza), a także na gorąco (przedmuch przy wykorzystaniu znajdującego się w otoczeniu powietrza o podwyższonej temperaturze).

Różne parametry urządzeń

W ofercie naszej firmy znajdziecie Państwo osuszacze adsorpcyjne gotowe do pracy ciągłej i dostępne dla wszystkich zakresów przepływu objętościowego, których zakres ciśnienia pracy wynosi do 16 bar. Możliwe jest również zaopatrzenie się w urządzenie o wyższym ciśnieniu pracy – w tym celu zapraszamy do kontaktu i składania zamówień.

gallery/asorpcyjne na zimno