AirTechnika sp.z o.o.

30-898 Kraków

​Fryderyka Zolla 38AA

​​​​​​​​tel.+48 513 755 872

Seria osuszaczy ProDry została stworzona do zapewnienia stałego dopływu suchego i zarazem czystego powietrza. W wielu sektorach przemysłowych Seria ProDry ma bardzo szerokie zastosowanie.

Ten tym osuszacza został wyposażony w inteligentny procesor, który bardzo dobrze zarządza cyklami pracy osuszacza oraz systemem odprowadzania kondensatu. Warto dodać, że ten tym osuszacza spełnia wysokie standardy norm ISO 8573:1.

Polecamy ten osuszacz wszystkim osobom, które pracują w przemyśle samochodowym czy farmaceutycznym.

Jak działa osuszacz ProDry?

Osuszacz ProDry został tak zaprojektowany żeby był wstanie przerwalnie dostarczać suche sprężone powietrze.

Przez specjalny filtr wstępny przechodzi wilgotne powietrze i przemieszcza się do dołu gdzie znajduje się zespół zaworu dolnego. Kolejny etap to przechodzenie powietrza przez dno złoża absorpcyjnego, a następnie środek osuszający. Kiedy powietrze jest już całkowicie suche przechodzi przez zawory wylotowe.

To tego procesu dochodzi na przemienne w dwóch komorach. W jednej usuwana jest para wodna, a w drugiej następuje przygotowanie do regeneracji. Regeneracja odbywa się poprzez przepuszczanie bardzo małej ilości powietrza procesorowego lub osuszonego przez kolumnę absorpcyjną.

Powietrze regeneracyjne dostaje się do atmometry przez specjalny tłumik, który został zamontowany do zaworu wydechowego. Urządzenie jest przez cały czas gotowe, że bardzo szybko następuje pompowanie komory ciśnienia roboczego.